Zájmové aktivity v mateřské škole

FOLKLÓRNÍ KROUŽEK BOŘÍNEK

Našim cílem je zachovat a prohlubovat kulturní tradici v naší čtvrti. Během roku jsou nacvičena dvě pásma.

1x za čtrnáct dnů v pondělí

TVOŘÍNEK

Tvořivé činnosti s návazností na probíhající projekty v MŠ, roční období, svátky.

Důraz na podporu kreativity.

1x za čtrnáct dnů ve čtvrtek, vybíráme příspěvek na vyýtvarný materiál

PRÁCE S KERAMICKOU HLÍNOU

Práce s keramickou hlínou probíhají v dopoledních hodinách pro všechny děti od října. Výuku zajišťují učitelky na třídách. Finanční prostředky na provoz keramické dílny jsou hrazeny z ředitelství MŠ.

KURZ PLAVÁNÍ

v 1. pololetí školního roku

Plaveckou výuku zajišťuje Plavecká škola každou středu od 9.45 – 10.45 hod. Kurz je určen pro předškoláky. Podrobné informace na úvodní schůzce rodičů v září. Přihlašování do kurzu včetně podmínek během září.

Rodiče vyplní potvrzení o způsobilosti dítěte k plavání, které nahrazuje lékařské potvrzení.

LOGOPEDICKÁ PREVENCE

Formou kolektivní práce se dětem věnuje p. učitelka Šáchová.

Na základě provedených záznamů je ve spolupráci s Mgr. Vaňkovou stanovena forma péče o jednotlivé děti.

Individuální logopedickou péči vede p. učitelka Mikovičová 1x za čtrnáct dnů – pondělí při její ranní směně.

ANGLIČTINA

Ve spolupráci s DDM Šikula Uh. Hradiště pro zájemce výuku angličtiny. v MŠ - povede Bc. Karel Šuranský.

Všechny zájmové aktivity začínají pracovat od října.